USB осцилографи

Загальна інформація

На цій сторінці представлені пропоновані USB осцилографи. Для спрощення вибору дається короткий опис особливостей кожної серії таких осцилографів, від найпростішої з моделями від 10 МГц до функціональної з моделями до 25 ГГц. Це допоможе розібратися, чим одні серії відрізняються від інших і яку модель ЮСБ осцилографа краще купити. А якщо Ви вибираєте свій перший осцилограф і не дуже орієнтуєтесь в їх типах та характеристиках, рекомендуємо прочитати цю статтю: Як вибрати осцилограф.

З пропонованих USB осцилографів початкового рівня найпростіші моделі містяться в серії PicoScope 2000AB компанії Pico Technology (Великобританія). Це мініатюрні осцилографи з мінімальною вартістю, при цьому вони мають солідний функціонал: частоту дискретизації 1 Гвиб/с, вбудовану пам'ять до 128 млн. точок і швидкість безперервного захоплення осцилограм до 80 000 осцилограм/с (режим DPO). Модифікація MSO також містить логічний аналізатор на 16 цифрових каналів.

З пропонованих USB осцилографів середнього рівня зі смугою до 200 МГц найфункціональнішою серією є PicoScope 5000D. Вимірювальну частину цих осцилографів можна порівняти з найкращими лабораторними моделями, а ціна значно нижча. Головною особливістю цієї серії є АЦП з апаратною роздільною здатністю до 16 біт. Загалом у серії PicoScope 5000D дванадцять моделей. Шість моделей (модифікації MSO) містять інтегрований логічний аналізатор на 16 цифрових каналів. Також варто звернути увагу на дуже великий обсяг внутрішньої пам'яті та високу швидкість захоплення та обробки осцилограм (до 130 000 шт/с).

Найфункціональнішою серією USB осцилографів зі смугою від 300 МГц до 3 ГГц є PicoScope 6000E. Усього серія складається з десяти моделей, які крім аналогових каналів також містять 16 цифрових каналів, для роботи з якими використовуються пробники TA369 (один пробник додає 8 цифрових каналів). Стандартно забезпечується 15 видів автоматичних вимірювань, а декодування та аналіз понад двадцяти послідовних цифрових протоколів є базовою функцією. Зверніть увагу на дуже великий обсяг вбудованої пам'яті (до 4 мільярдів вибірок), високу швидкість захоплення та обробки осцилограм (до 300 000 шт. за секунду) і те, що вартість цих осцилографів істотно нижча за вартість більшості настільних моделей з аналогічною смугою пропускання.