Серія цифрових осцилографів до 200 МГц Tektronix TBS2000B

Серія цифрових осцилографів до 200 МГц Tektronix TBS2000B

Короткий опис серії

Кілька років тому американська компанія Tektronix випустила серію осцилографів TBS2000B, оновивши тим самим свою попередню лінійку базових осцилографів (серію TBS2000). У новій серії Tektronix TBS2000B додалися дві моделі зі смугою 200 МГц, максимальна частота дискретизації всіх моделей збільшилася до 2 Гвиб/с, а також було покращено схему вхідного тракту, що підвищило точність вимірювань.

Осцилографи серії TBS2000B можуть виконувати 32 типи автоматичних вимірювань, включаючи вимірювання за допомогою автоматизованих курсорів. Для новачків дуже стане в нагоді вбудована в осцилограф довідкова система, а професіонали обов'язково оцінять інтерфейс підключення пробників TekVPI, який сумісний як зі звичайними BNC пробниками, так і з активними пробниками напруги та струму. Повний опис всіх характеристик осцилографів Tektronix TBS2000B Ви можете завантажити нижче на цій сторінці в розділі Документація.

Всі моделі серії

Серія Tektronix TBS2000B складається із шести моделей, які представлені в цій інтерактивній таблиці. Щоб переглянути всі характеристики певних моделей, додайте їх у порівняння.

Основні характеристики моделей серії Tektronix TBS2000B
Модель
Смуга пропускання
Аналогові канали
Частота дискретизації
Довжина запису
Роздільна здатність (АЦП)
Маса
TBS2072B
70 МГц 2 2 Гвиб/с 10 млн. точок 8 біт 2,62 кг
TBS2074B
70 МГц 4 2 Гвиб/с 20 млн. точок 8 біт 4,17 кг
TBS2102B
100 МГц 2 2 Гвиб/с 10 млн. точок 8 біт 2,62 кг
Вибір експерта
TBS2104B
100 МГц 4 2 Гвиб/с 20 млн. точок 8 біт 4,17 кг
TBS2202B
200 МГц 2 2 Гвиб/с 10 млн. точок 8 біт 2,62 кг
TBS2204B
200 МГц 4 2 Гвиб/с 20 млн. точок 8 біт 4,17 кг

Основні можливості серії

70 МГц, 2 Гвиб/с, 2 канали (модель TBS2072B).
70 МГц, 2 Гвиб/с, 4 канали (модель TBS2074B).
100 МГц, 2 Гвиб/с, 2 канали (модель TBS2102B).
100 МГц, 2 Гвиб/с, 4 канали (модель TBS2104B).
200 МГц, 2 Гвиб/с, 2 канали (модель TBS2202B).
200 МГц, 2 Гвиб/с, 4 канали (модель TBS2204B).
Довжина запису: 5 млн. точок на канал. Вертикальна роздільна здатність: 8 біт.
Чутливість: від 1 мВ/поділ до 10 В/поділ з каліброваним точним налаштуванням.
32 автоматичних вимірювання, ШПФ-аналіз (FFT), математична обробка сигналів, курсорні вимірювання, контекстна довідка.
Вбудований посібник з роботи з осцилографом. Підтримка активних пробників.
Інтерфейси: USB та Ethernet (стандартно), Wi-Fi (опція).
Екран 22,8 см (роздільна здатність 800 x 480). Маса: 2,62 кг (2 канали) та 4,17 кг (4 канали).

Як двоканальні (TBS2072B, TBS2102B і TBS2202B) так і чотириканальні (TBS2074B, TBS2104B та TBS2204B) моделі осцилографів серії Tektronix TBS2000B дуже зручні в роботі та допомагають швидко та ефективно виконувати практичні вимірювання. Час аналізу електричних сигналів істотно скорочується рахунок спеціальних кнопок і ручок управління, які забезпечують швидкий доступом до головним параметрам осцилографа.

На цій фотографії представлена двоканальна модель (згори) та чотириканальна модель (знизу) серії Tektronix TBS2000B. Як Ви бачите, корпус чотириканальної моделі трохи більший, при цьому розміри екранів у них однакові.

Двоканальна та чотириканальна моделі серії Tektronix TBS2000B
Двоканальна та чотириканальна моделі серії Tektronix TBS2000B.

Екран більшості інших осцилографів має 8 поділів по вертикалі та 10 поділів по горизонталі, а екран осцилографів серії TBS2000B має 10 поділів по вертикалі та 15 поділів по горизонталі, що дозволяє Вам побачити більше деталей у вимірюваних сигналах. Далі докладно розказано основні особливості осцилографів цієї серії. Повний опис усіх характеристик Ви можете завантажити нижче на цій сторінці в розділі Документація.

Потрібен осцилограф простіше та подешевше? Дивіться серію Tektronix TBS1000B.
Потрібен USB осцилограф до 200 МГц? Дивіться серію PicoScope 3000D.
Треба аналізувати цифрові сигнали? Дивіться серію Tektronix MDO3.
Потрібні гальванічно ізольовані канали? Дивіться серію Tektronix TPS2000B.
Важко визначитись із моделлю? Дивіться помічник: Як швидко вибрати осцилограф.
Всі серії сучасних осцилографів представлені тут: Цифрові осцилографи.

Велика довжина запису

Довжина запису в осцилографах Tektronix TBS2000B вибирається в діапазоні від 2 до 5 мільйонів вибірок, що забезпечує захоплення сигналів протягом тривалих періодів часу. При встановленні великої довжини запису полегшується пошук різних аномалій сигналів та перевірка цифрових послідовностей сигналів. Для перегляду довгих записів використовується окрема ручка "Zoom", що дозволяє швидко прокручувати записаний сигнал і масштабувати вибрані фрагменти для детального дослідження.

У режимі масштабування у верхній частині дисплея осцилографів Tektronix TBS2000B представляється запис сигналу довжиною до 5 млн. пікселів. Нижче відображається вибрана ділянка сигналу.
У режимі масштабування у верхній частині дисплея осцилографів Tektronix TBS2000B представляється запис сигналу довжиною до 5 млн. пікселів. Збільшене зображення вибраної ділянки сигналу (всередині сірого прямокутника) відображається в нижній частині дисплея.

Вимірювання курсорами

Курсори осцилографів Tektronix TBS2000B – це вертикальні або горизонтальні лінії на екрані, за допомогою яких виконують вимірювання різних параметрів сигналів, наприклад, час та амплітуду будь-якої точки сигналу. Курсори також показують абсолютну різницю значень між двома положеннями курсорів (дельту). Покази курсорів відображаються поруч із курсорами. Це дуже зручна функція для точного вимірювання будь-яких сигналів, особливо складної форми.

За допомогою курсорів осцилографів Tektronix TBS2000B вимірюють час та амплітуду будь-якої точки сигналу. Дані курсорів відображаються безпосередньо на осцилограмі.
За допомогою курсорів осцилографів Tektronix TBS2000B вимірюють час та амплітуду будь-якої точки сигналу. Дані курсорів відображаються безпосередньо на осцилограмі.

Автоматичні вимірювання

В осцилографах Tektronix TBS2000B вибір одного з 32 автоматичних вимірювань виконується за допомогою всього однієї сторінки, без навігації по складному меню. Часто використовувані виміри (Most Used) розташовані у верхній частині екрана. Нижче всі виміри зібрані в чотири групи за типами: частота, час, амплітуда та площа. При наведенні курсору на будь-який вимір, у самому низу екрана показується наочна графічна підказка, що демонструє, що буде виміряно. Такий повний набір автоматичних вимірів дозволяє прискорити та спростити аналіз різноманітних сигналів.

В осцилографах Tektronix TBS2000B вибір будь-якого з 32 вимірів здійснюється на одному наочному екрані. У самому низу екрана з'являється наочна графічна підказка.
В осцилографах Tektronix TBS2000B вибір будь-якого з 32 вимірів здійснюється на єдиному зручному екрані. У самому низу екрана з'являється наочна графічна підказка.

Вимірювання позначаються кольором вхідного сигналу і з'являються на прозорому тлі, не закриваючи осцилограми. При необхідності вбудована довідкова система може видавати докладні підказки, які спрощують виконання вимірювань і дозволяють правильно інтерпретувати їх результати.

Вимірювання, виконані осцилографом Tektronix TBS2000B, відображаються на прозорому тлі, не закриваючи осцилограми
Вимірювання відображаються на прозорому фоні, не закриваючи осцилограми.

Вбудована система підказок

Інтерактивна вбудована система підказок HelpEverywhere є унікальною функцією осцилографів Tektronix TBS2000B. При переміщенні пунктами меню вона миттєво показує відповідну довідкову інформацію. До підказок відносяться: відомості про вимірювання, інформація щодо застосування та загальні вказівки у текстовій та графічній формі. Меню HelpEverywhere дозволяє вибірково вмикати та вимикати підказки. Така система значно спрощує освоєння всіх функцій осцилографа та збільшує ефективність роботи.

Вбудована система підказок полегшує освоєння всіх функцій осцилографа Tektronix TBS2000B
Вбудована система підказок полегшує освоєння всіх функцій осцилографа.

Функция ШПФ (FFT)

Існує безліч сигналів, які мають будь-які спотворення або небажані параметри. Іноді такі спотворення не впливають на проходження сигналу ланцюгом. Але часто імпульси тактового генератора системи, шум блоку живлення чи іншого джерела можуть впливати на корисний сигнал і порушувати його належне проходження. Функція ШПФ (швидке перетворення Фур'є) є потужним інструментом, що допомагає знайти частоти небажаних сигналів, що проникають в основний сигнал.

Натисніть на передній панелі осцилографа Tektronix TBS2000B спеціальну кнопку ШПФ та на екрані відобразиться частотний спектр вхідного сигналу. На екран можна вивести лише результат ШПФ, а можна вивести ШПФ разом із відображенням вихідного сигналу, щоб побачити одночасно частотну та тимчасову область. Основні налаштування цієї функції відображаються на прозорому фоні, не заважаючи зчитуванню інформації з екрана ШПФ.

На цьому скріншоті осцилографа Tektronix TBS2000B вихідний сигнал у часовій області (у верхній частині екрана) відображається одночасно з його спектром (у нижній частині екрану)
На цьому малюнку вихідний сигнал у часовій області (у верхній частині екрана) відображається одночасно з його спектром (у нижній частині екрана).

Підтримка активних пробників

Усі прилади серії Tektronix TBS2000B (моделі TBS2072B, TBS2074B, TBS2102B, TBS2104B, TBS2202B та TBS2204B), хоч і відносяться до осцилографів базового рівня, але оснащуються універсальним інтерфейсом підключення пробників TekVPI, який сумісний як із звичайними BNC пробниками, так і з активними пробниками напруги та струму, які використовуються у різних складних задачах.

Через інтерфейс TekVPI на пробник подається живлення та встановлюється канал двонаправленого зв'язку між пробником та осцилографом TBS2000B. Коефіцієнти масштабування та інформація про стан, зокрема про корекцію помилок, автоматично передаються з пробника до осцилографа для обробки та відображення. Вам не потрібно витрачати час на ручну установку коефіцієнтів масштабування, обчислення зсувів, або стежити за тим, чи закриті кліщі і чи розмагнічений сердечник струмового пробника.

При підключенні активного пробника, інтерфейс TekVPI автоматично здійснює передачу інформації про коефіцієнти масштабування, вибрані діапазони та налаштування між пробником і осцилографом Tektronix TBS2000B
При підключенні активного пробника, інтерфейс TekVPI автоматично здійснює передачу інформації про коефіцієнти масштабування, вибрані діапазони та налаштування між пробником і осцилографом Tektronix TBS2000B.

Технічні характеристики

Тут наводиться перелік основних характеристик осцилографів серії Tektronix TBS2000B. Детальні технічні характеристики дивіться нижче на цій сторінці в розділі Документація.

Основні технічні характеристики осцилографів Tektronix TBS2000B
Основні технічні характеристики осцилографів Tektronix TBS2000B.

Комплект поставки Tektronix TBS2000B

Найменування Короткий опис
Tektronix TBS2072B Двоканальний цифровий осцилограф, смуга пропускання 70 МГц, частота дискретизації 2 Гвиб/с, довжина запису 5 млн. крапок. У комплекті два пасивні пробники Tektronix TPP0100 (10x, 100 МГц).
або
Tektronix TBS2074B Чотирьохканальний цифровий осцилограф, смуга пропускання 70 МГц, частота дискретизації 2 Гвиб/с, довжина запису 5 млн. крапок. У комплекті чотири пасивні пробники Tektronix TPP0100 (10x, 100 МГц).
або
Tektronix TBS2102B Двоканальний цифровий осцилограф, смуга пропускання 100 МГц, частота дискретизація 2 Гвиб/с, довжина запису 5 млн. крапок. У комплекті два пасивні пробники Tektronix TPP0100 (10x, 100 МГц).
або
Tektronix TBS2104B Чотириканальний цифровий осцилограф, смуга пропускання 100 МГц, частота дискретизації 2 Гвиб/с, довжина запису 5 млн. крапок. У комплекті чотири пасивні пробники Tektronix TPP0100 (10x, 100 МГц).
або
Tektronix TBS2202B Двоканальний цифровий осцилограф, смуга пропускання 200 МГц, частота дискретизація 2 Гвиб/с, довжина запису 5 млн. крапок. У комплекті два пасивні пробники Tektronix TPP0200 (10x, 200 МГц).
або
Tektronix TBS2204B Чотириканальний цифровий осцилограф, смуга пропускання 200 МГц, частота дискретизації 2 Гвиб/с, довжина запису 5 млн. крапок. У комплекті чотири пасивні пробники Tektronix TPP0200 (10x, 200 МГц).
плюс:
071-3635-xx Посібник з відповідності вимогам безпеки
077-1149-xx Посібник із програмування (може бути завантажено з сайту Tektronix)
- Шнур живлення
- Сертифікат калібрування
- 1 рік гарантії (можливе продовження терміну гарантії до 3 та 5 років)

Опції та аксесуари для Tektronix TBS2000B

У процесі експлуатації будь-якого осцилографа серії Tektronix TBS2000B є можливість легко розширити смугу пропускання за допомогою купівлі та активації програмного ключа (спеціальної програмної опції). Нижче наведено таблицю з переліком цих опцій для розширення смуги.

Перелік опцій для розширення смуги пропускання осцилографів Tektronix TBS2000B
Список опцій для розширення смуги пропускання осцилографів Tektronix TBS2000B.

Тут перераховані аксесуари, якими можуть бути доукомплектовані осцилографи Tektronix TBS2000B для розширення їх функціональних можливостей. Повний перелік опцій та аксесуарів з докладним описом дивіться нижче на цій сторінці у розділі Документація.

Додаткові аксесуари для осцилографів Tektronix серії TBS2000B
Додаткові аксесуари для осцилографів Tektronix TBS2000B.

Ця документація у форматі PDF містить найповніший опис можливостей цифрових запам'ятовуючих осцилографів Tektronix TBS2000B, їх технічних характеристик та режимів роботи:

Опис цифрових осцилографів Tektronix TBS2000B (російською) (16 стор.; 2 МБ)

Посібник користувача цифрових осцилографів Tektronix TBS2000B (російською) (244 стор.; 10 МБ)

А тут можна знайти наші поради та іншу корисну інформацію на цю тему:

Як швидко вибрати осцилограф – критерії вибору, типові застосування та популярні моделі

Технологія цифрового люмінофора DPO в осцилографах – принцип роботи, приклади застосування

Пасивні пробники напруги для осцилографів

Як купити обладнання дешевше – знижки, спеціальні ціни, демо та б/в прилади

Для спрощення процесу вибору цифрового осцилографа Ви можете скористатися нашим досвідом та рекомендаціями. У нас більше 20 років практичного досвіду поставок і ми відразу зможемо відповісти на багато питань щодо моделей, опцій, термінів поставки, цін та знижок. Це збереже Ваш час та гроші. Для цього просто зателефонуйте нам або напишіть нам по E-mail і ми з радістю відповімо на Ваші запитання.

Схожі серії та моделі