Серія осцилографів до 1 ГГц із аналізатором спектру до 6 ГГц Tektronix MDO4000C

Серія осцилографів до 1 ГГц із аналізатором спектру до 6 ГГц Tektronix MDO4000C

Короткий опис серії

Комбінований осцилограф (6 в 1) серії Tektronix MDO4000C – це прилад, який забезпечує глибокий аналіз аналогових, цифрових та радіочастотних сигналів. із взаємною кореляцією за часом. Цей осцилограф поєднує в собі шість приладів: професійний цифровий осцилограф, аналізатор спектру до 3 ГГц чи 6 ГГц, генератор сигналів довільної форми та стандартних функцій, логічний аналізатор на 16 каналів, аналізатор протоколів цифрових послідовних шин і цифровий вольтметр/частотомір.

Осцилограф серії MDO4000C можна конфігурувати під власні завдання та оновлювати у процесі експлуатації. Передбачена можливість додавання функцій, які потрібні в даний момент або можуть знадобитися пізніше. Повний опис усіх характеристик цих осцилографів можна завантажити нижче на цій сторінці у розділі Документація.

Всі моделі серії

Серія Tektronix MDO4000C складається з чотирьох моделей, які представлені в цій інтерактивній таблиці. Щоб переглянути всі характеристики певних моделей, додайте їх у порівняння.

Основні характеристики моделей серії Tektronix MDO4000C
Модель
Смуга пропускання
Аналогові канали
Цифрові канали
Частота дискретизації
Аналіз спектру
Маса
MDO4024C
200 МГц 4 16 2,5 Гвиб/с 9 кГц – 3 ГГц 9 кГц – 6 ГГц 5,1 кг 5,5 кг
MDO4034C
350 МГц 4 16 2,5 Гвиб/с 9 кГц – 3 ГГц 9 кГц – 6 ГГц 5,1 кг 5,5 кг
MDO4054C
500 МГц 4 16 2,5 Гвиб/с 9 кГц – 3 ГГц 9 кГц – 6 ГГц 5,1 кг 5,5 кг
Вибір експерта
MDO4104C
1 ГГц 4 16 5 Гвиб/с 9 кГц – 3 ГГц 9 кГц – 6 ГГц 5,1 кг 5,5 кг

Основні можливості серії

200 МГц, 2,5 Гвиб/с, 4 канали (модель MDO4024C).
350 МГц, 2,5 Гвиб/с, 4 канали (модель MDO4034C).
500 МГц, 2,5 Гвиб/с, 4 канали (модель MDO4054C).
1 ГГц, 5 Гвиб/с, 4 канали (модель MDO4104C).
Довжина запису: 20 млн. точок на канал.
Вертикальна роздільна здатність: 8 біт (11 біт у режимі високої роздільної здатності).
Чутливість: від 1 мВ/поділ до 10 В/поділ з каліброваним точним налаштуванням.
Швидкість безперервного захоплення осцилограм: до 340 000 осцилограм/с.
Автоматичні вимірювання: 30 (у часовій області), 3 (у частотній області).
Вбудований цифровий вольтметр та частотомір (безкоштовно при реєстрації приладу).
Пасивні пробники напруги із вхідною ємністю 3,9 пФ (у стандартній комплектації).
Додаткові опції: аналізатор спектру (до 3 ГГц або 6 ГГц), що виконує захоплення спектрів пов'язаних за часом з аналоговими та цифровими входами осцилографа, генератор стандартних та довільних сигналів, логічний аналізатор на 16 цифрових каналів, аналізатор протоколів послідовних шин: I2C, SPI, RS-232/422/485/UART, Ethernet, USB 2.0, CAN, LIN, FlexRay, MIL-STD-1553, аудіошини та інші.
Екран 26,4 см (роздільна здатність 1024 x 768). Інтерфейси: USB, Ethernet, зовнішній монітор XGA.
Маса: 5,5 кг. Габарити: 229 x 439 x 147 мм. Робоча температура: від 0°С до +50°С.

Нижче наведено короткий опис кожного з шести приладів, які можуть входити до складу Tektronix MDO4000C: професійний цифровий осцилограф, аналізатор спектру до 3 ГГц або 6 ГГц, генератор сигналів довільної форми та стандартних функцій, логічний аналізатор на 16 каналів, аналізатор протоколів цифрових послідовних шин та цифровий вольтметр / частотомір. Повний опис усіх характеристик Ви можете завантажити нижче на цій сторінці в розділі Документація.

Особливості комбінованих осцилографів серії Tektronix MDO4000C
Основні особливості комбінованих осцилографів Tektronix серії MDO4000C.

Комбіновані осцилографи серії MDO4000C мають характеристики, які допоможуть Вам швидко та ефективно вирішувати складні завдання при розробці та ремонті сучасних електронних систем. При використанні вбудованого аналізатора спектру цей осцилограф, що дозволяє одночасно захоплювати (зі збереженням точного зв'язку за часом) аналогові, цифрові та РЧ сигнали є ідеальним приладом для тестування вбудованих радіомодулів електронних приладів або виявлення електромагнітних перешкод.

Потрібен осцилограф простіше та подешевше? Дивіться серію Tektronix MDO3.
Потрібно більше аналогових та цифрових каналів? Дивіться серію Tektronix MSO5.
Потрібен осцилограф зі смугою пропускання до 33 ГГц? Дивіться серії Tektronix DPO/MSO70000.
Потрібні гальванічно ізольовані канали? Дивіться Tektronix TPS2000B або Tektronix THS3000.
Важко визначитися з моделлю? Дивіться помічник: Як швидко вибрати осцилограф.
Всі серії сучасних осцилографів представлені тут: Цифрові осцилографи.

Відеоогляд серії Tektronix MDO4000C

Перегляньте цей невеликий відеосюжет, щоб побачити всі основні функції серії Tektronix MDO4000C: професійний цифровий осцилограф, аналізатор спектру до 3 ГГц або 6 ГГц, генератор сигналів довільної форми та стандартних функцій, логічний аналізатор на 16 каналів, аналізатор протоколів цифрових послідовних шин та цифровий вольтметр / частотомір.

Короткий відеоогляд можливостей комбінованих осцилографів Tektronix серії MDO4000C.

Професійний цифровий осцилограф

Осцилограф серії MDO4000C – це осцилограф дуже високого класу зі смугою від 200 МГц до 1 ГГц (залежно від моделі) та різноманітними функціями для прискорення кожного етапу налагодження: від швидкого виявлення та захоплення аномалій до пошуку в записі осцилограми подій, що цікавлять, та поведінки досліджуваного пристрою.

Щоб усунути проблему, потрібно її локалізувати. Кожному інженеру-конструктору доводиться витрачати час на пошук проблем у пристрої, що розробляється, що при відсутності необхідних інструментів перетворюється на вельми стомлюючий і трудомісткий процес. Технологія цифрового люмінофора (Ефект післясвічення) з режимом захоплення FastAcq дозволяє швидко оцінити справжні процеси, що відбуваються в досліджуваному пристрої. Велика швидкість збору даних (понад 340 000 осцилограм на секунду) забезпечить високу ймовірність виявлення навіть найкоротшечасних проблем, досить поширених у цифрових системах: ранти, збої, проблеми з синхронізацією та багатьох інших.

Градація яскравості індикації частоти появи рідкісних переходів щодо середньостатистичних характеристик сигналів дозволяє поліпшити відображення рідкісних подій. За рахунок цього відразу виділяються події, що часто з'являються, або, у разі неперіодичних аномалій, рідко з'являються події. Подробиці читайте в окремій статті: опис технології DPO.

Технологія цифрового люмінофора осцилографів Tektronix MDO4000C
Осцилографи серії Tektronix MDO4000C в режимі реального часу обробляють понад 340 000 осцилограм на секунду.

Виявлення несправності пристрою – це лише перший крок. Тепер потрібно захопити подію, що цікавить, щоб встановити причину її виникнення. В осцилографі серії MDO4000C передбачено більше 125 комбінацій запуску, що забезпечують повний набір варіантів для прискорення пошуку події, що цікавить. Запуск може здійснюватися за рантом, логічною комбінацією, тривалістю імпульсу/глітча, порушенням часу встановлення та часом утримання, послідовним пакетам і даним паралельної шини.

Завдяки довжині запису до 20 млн. точок, можна захоплювати відразу кілька подій, що цікавлять, і навіть тисячі послідовних пакетів зі збереженням високої роздільної здатності, що дозволяє детально розглядати найдрібніші подробиці сигналу і записувати достовірні результати вимірювань.

Понад 125 комбінацій запуску осцилографів Tektronix MDO4000C
Осцилографи Tektronix серії MDO4000C підтримують більше 125 комбінацій запуску, які істотно полегшують захоплення події, що цікавить.

Велика довжина запису дає змогу при одному захопленні отримувати тисячі екранів інформації з осцилограмами. За допомогою панелі управління Wave Inspector, що представляє найкращий у галузі засіб навігації та автоматичного пошуку, цікаві події можна знаходити за лічені секунди. Спеціальна здвоєна поворотна ручка Wave Inspector на передній панелі дозволяє інтуїтивно керувати масштабуванням та панорамуванням.

Внутрішня ручка управляє коефіцієнтом збільшення (або масштабування). При її повороті за годинниковою стрілкою виконується розтяг сигналу з поступовим переходом до вищих коефіцієнтів збільшення, а при повороті проти годинникової стрілки коефіцієнт збільшення поступово зменшується до відключення масштабування. Вам більше не доведеться відкривати кілька меню для налаштування масштабу зображення.

Зовнішня ручка переміщує вікно огляду сигналом, дозволяючи швидко досягти потрібного фрагмента осцилограми. Крім того, зовнішня ручка оснащена механізмом зворотного зв'язку, що дозволяє контролювати швидкість панорамування осцилограми. Чим більше ви повертаєте зовнішню ручку, тим швидше рухається вікно перегляду. Напрямок панорамування змінюється простим поворотом ручки в інший бік.

Панель керування Wave Inspector осцилографів Tektronix MDO4000C
Панель керування Wave Inspector осцилографів Tektronix MDO4000C забезпечує неперевершену ефективність перегляду, навігації та аналізу даних.

Кнопка Search (Пошук) панелі Wave Inspector дозволяє автоматично переглядати довгі захоплені фрагменти та виконувати автоматичний пошук певних користувачів подій. Усі появи заданої події позначаються пошуковими позначками, між якими можна переміщатися за допомогою двох кнопок передньої панелі Previous (Назад) та Next (Вперед). Події, знайдені під час автоматичного пошуку, відображаються у вигляді таблиці подій з мітками пошуку. Кожна подія має позначку часу для полегшення вимірювань часових інтервалів між подіями.

Можливий пошук фронтів, імпульсів/глітчів певної тривалості, заданого часу очікування, рантів, логічних комбінацій, часу встановлення та утримання, переднього/заднього фронту певної тривалості, даних паралельних шин та вмісту пакетів шин I2C, SPI, RS-232/422/485/UART, USB 2.0, Ethernet, CAN, LIN, FlexRay, MILSTD-1553 та I2S/LJ/RJ/TDM та пакету аудіоданих.

Осцилографи Tektronix MDO4000C можуть автоматично позначати знайдені події
За допомогою панелі керування Wave Inspector можна автоматично позначати білими трикутниками знайдені у записі події.

Осцилограф Tektronix MDO4000C пропонує всеосяжний набір вбудованих засобів аналізу, включаючи прив'язані до сигналу та екрану курсори, автоматичні вимірювання, розширений набір математичних функцій, у тому числі редактор рівнянь, побудова гістограм, швидке перетворення Фур'є та діаграми трендів для візуального визначення змін результатів з часів.

У осцилографів Tektronix MDO4000C кожен вид вимірювання супроводжується докладним описом
Кожен тип вимірювання осцилографів Tektronix MDO4000C супроводжується докладним описом.

Аналізатор спектру

В осцилографи Tektronix серії MDO4000C може бути встановлений повноцінний аналізатор спектру до 3 ГГц або до 6 ГГц. Для цього, при замовленні осцилографа необхідно встановити одну з опцій: SA3 (аналізатор спектру від 9 кГц до 3 ГГц) або SA6 (аналізатор спектру від 9 кГц до 6 ГГц).

При використанні радіочастотного входу аналізатора спектру дисплей осцилографа серії MDO4000C переходить в режим повноекранного відображення сигналів у частотній області. Всі основні параметри спектру, такі як центральна частота, смуга огляду, опорний рівень і смуга роздільної здатності, легко і швидко налаштовуються за допомогою спеціальних кнопок меню на передній панелі та клавіатури. Для зручності аналізу може бути виконана автоматична розстановка маркерів на піках сигналу та відображення значень частоти та амплітуди для кожного піку. Критерії пошуку піків можуть налаштовуватись користувачем.

Екран Tektronix MDO4000C у режимі відображення сигналу в частотній області
Tektronix MDO4000C у режимі відображення сигналу в частотній області. При цьому досліджуваний сигнал подається на окремий вхід аналізатора спектра (з імпедансом 50 Ом).

Осцилографи серії MDO4000C дозволяють відображати спектри у вигляді спектрограми, яка є ідеальним засобом для відстеження подій, що повільно змінюються в РЧ сигналах. По осі X відкладаються значення частоти (як у звичайному графіку уявлення спектра), по осі Y – час, а кольором позначається амплітуда.

Екран Tektronix MDO4000C у режимі спектрограми
Tektronix MDO4000C в режимі спектрограми наочно відображає події, що змінюються в радіочастотних сигналах. Зміни з часом значень частоти та амплітуди легко відстежуються на спектрограмі.

Функціональні можливості вбудованого в MDO4000C аналізатора спектру не обмежені простим поданням сигналів у частотній області, що дозволяють робити і звичайні аналізатори спектру. Безперечною перевагою приладів серії MDO4000C є їхня здатність співвідносити події в частотній області з причинами, що їх викликають, у тимчасовій області.

Якщо в осцилографі MDO4000C задіяні одночасно радіочастотний та будь-який з аналогових чи цифрових каналів, дисплей приладу ділиться на дві частини. Верхня частина служить для традиційного уявлення сигналів у часовій області. У нижній частині відображається сигнал з РЧ входу частотної області. Особливо підкреслимо, що уявлення сигналу в частотній області не є звичайним швидким перетворенням Фур'є (ШПФ) сигналів з аналогових або цифрових каналів приладу, а повноцінним спектром сигналу, отриманого з окремого радіочастотного входу з дуже високою чутливістю.

Екран Tektronix MDO4000C при одночасному відображенні сигналів у часовій та частотній областях
Екран Tektronix MDO4000C при одночасному відображенні сигналів у часовій та частотній областях. Знизу зображений спектр, а зверху два сигнали у часовій області.

Генератор сигналів

Комбінований осцилограф серії MDO4000C може містити вбудований генератор сигналів довільної форми та стандартних функцій (опція MDO3AFG), ідеальний для імітації сигналів датчика в процесі налагодження та додавання шуму до корисних сигналів для моделювання несприятливих умов. Вбудований генератор сигналів довільної форми та стандартних функцій видає сигнали з частотою до 50 МГц: синусоїдальні, прямокутні, пилкоподібні та імпульсні сигнали, постійний струм, шум, сигнали функцій кардинального синуса (Sinc), Гауса та Лоренца, експоненціального підйому та спаду, гаверсину .

Tektronix MDO4000C у режимі вибору типу сигналу вбудованого генератора
Tektronix MDO4000C у режимі вибору типу сигналу вбудованого генератора сигналів довільної форми та стандартних функцій.

Пам'ять генератора сигналів довільної форми може містити до 128 000 пікселів. У неї можна записати сигнал із аналогового входу, зі збереженого внутрішнього файлу, зі знімного накопичувача USB великої ємності або зовнішнього комп'ютера. Сигнал, записаний в пам'ять, що редагується, може бути модифікований за допомогою екранного редактора, а потім подано на вихід генератора. Осцилографи серії MDO4000C сумісні з програмним забезпеченням ArbExpress Tektronix, що дозволяє швидко і легко створювати та редагувати складні сигнали на зовнішньому комп'ютері. Щоб отримати необхідний сигнал на виході генератора, файл із сигналом потрібно переписати в пам'ять осцилографа MDO4000C, що редагується, через інтерфейс USB, LAN або з використанням знімного накопичувача USB.

Tektronix MDO4000C у режимі редактора для поточкового редагування сигналів
Tektronix MDO4000C в режимі редактора для редагування сигналів довільної форми.

Логічний аналізатор

Комбінований осцилограф серії MDO4000C може містити вбудований логічний аналізатор (опція MDO3MSO), що забезпечує 16 додаткових цифрових каналів, інтегрованих в інтерфейс користувача осцилографа. Це спрощує роботу та полегшує вирішення проблем при роботі з сигналами у різних галузях. Осцилографи підтримують колірне кодування логічних рівнів цифрових сигналів, виділяючи одиниці зеленим кольором, а нулі синім. Кодування кольорів також використовується в моніторі цифрових каналів. Монітор відображає рівень сигналу (високий або низький) або стан сигналу, що не встановився, що дозволяє визначати активність каналу не захаращуючи екран розгортками сигналів.

Екран Tektronix MDO4000C у режимі логічного аналізатора
Tektronix MDO4000C у режимі логічного аналізатора з 16 додатковими цифровими каналами.

Для підключення логічного аналізатора MDO4000C в схему, що тестується, служить спеціальний пробник Tektronix P6616 MSO. Це унікальний пробник, який має два поди по вісім каналів. Кожен із восьми сигнальних кабелів пода забезпечений наконечником з можливістю підключення виведення заземлення, що спрощує підключення до пристрою, що тестується. Для швидкої ідентифікації перший кабель кожного пода пофарбований у блакитний колір.

Як спільний контакт "землі" використовується плоский штирьовий контакт, що широко застосовується в тестових оснастках. Для підключення до груп штирьових контактів на платі пристрою на наконечники пробника P6616 потрібно встановити адаптери, що подовжують "земляний" контакт. Пробник P6616 має чудові електричні характеристики: його вхідна ємність становить всього 3 пФ, а вхідний опір 100 кОм, частота реєстрованих цифрових сигналів перевищує 500 МГц, а тривалість імпульсів порядку 1 нс.

Пробник P6616 MSO для осцилографа Tektronix MDO4000C
Пробник P6616 MSO для осцилографа Tektronix MDO4000C містить дві групи по вісім каналів у кожній.

Аналізатор послідовних протоколів

Сигнал послідовної шини містить, як правило, адресу, керуючу інформацію, дані і тактову частоту, що ускладнює інтерпретацію зображення на екрані осцилографа і виділення подій, що цікавлять. Автоматичний запуск, декодування та пошук подій та умов у сигналах, що передаються по послідовній шині, створюють надійний набір засобів налагодження послідовних шин. За наявності відповідної опції (DPO4BND та ін.), прилади серії MDO4000C можуть автоматично виконувати захоплення, декодування та аналіз послідовних протоколів передачі даних: I2C, SPI, RS-232/422/485/UART, Ethernet, USB 2.0, CAN, LIN, FlexRay, MIL-STD-1553, аудіошин та інших.

Екран Tektronix MDO4000C у режимі аналізатора послідовних протоколів
Tektronix MDO4000C у режимі запуску за конкретним пакетом повношвидкісної шини USB. Жовта осцилограма є сигналом D+, а синя: D–.

Цифровий вольтметр та частотомір

Осцилограф MDO4000C містить вбудований 4-розрядний цифровий вольтметр і 5-розрядний частотомір. Сигнал з будь-якого аналогового входу осцилографа може бути поданий на вольтметр без перемикання пробників. Результати вимірювання динамічно відображаються на дисплеї у цифровій та графічній формі. На дисплеї також відображаються мінімальне, максимальне та середнє вимірювані значення та діапазон значень, виміряних протягом попереднього 5-секундного інтервалу. Цифровий вольтметр та частотомір є у всіх моделях серії MDO4000C та активуються при реєстрації приладу.

Екран Tektronix MDO4000C у режимі цифрового вольтметра
Tektronix MDO4000C у режимі цифрового вольтметра. Результати вимірювання протягом 5-секундного інтервалу представлені із зазначенням мінімального, максимального та середнього значень постійної напруги.

Технічні характеристики

Нижче наведено основні характеристики комбінованих осцилографів серії Tektronix MDO4000C. Повний перелік технічних характеристик дивіться далі на цій сторінці в розділі Документація.

Основні характеристики осцилографів Tektronix MDO4000C
Основні технічні характеристики комбінованих осцилографів серії Tektronix MDO4000C.

Комплект поставки Tektronix MDO4000C

Комплект поставки осцилографів Tektronix MDO4000C
Комплект поставки комбінованих осцилографів Tektronix серії MDO4000C.

Опції та аксесуари для Tektronix MDO4000C

Основні опції:
- опція SA3 (Вбудований аналізатор спектру з діапазоном частот від 9 кГц до 3 ГГц);
- опція SA6 (Вбудований аналізатор спектру з діапазоном частот від 9 кГц до 6 ГГц);
- опція MDO4AFG (Вбудований генератор для створення 13 стандартних сигналів, а також довільних сигналів);
- опція MDO4MSO (Вбудований логічний аналізатор на 16 цифрових каналів, у комплекті з цифровим пробником P6616 та приладдям);
- додаткові опції (DPO4BND, DPO4AERO, DPO4AUDIO, DPO4AUTO, DPO4COMP, DPO4EMBD, DPO4ENET, DPO4USB) аналізатора протоколів для декодування та аналізу послідовних шин: I2C, SPI, RS-232/422/485/UART, Ethernet, USB 2.0, CAN, LIN, FlexRay, MIL-STD-1553, аудіошини та інші;
- опція DPO4PWR (модуль аналізу джерел живлення, що дозволяє швидко і точно аналізувати якість напруги живлення, комутаційні втрати, гармонійні складові, область безпечної роботи, модуляцію, пульсації, швидкість наростання струму dI/dt і напруги dV/dt).

Повний перелік опцій та аксесуарів для MDO4000C включає до сотні найменувань.

Ця документація у форматі PDF містить найповніший опис можливостей осцилографів серії Tektronix MDO4000C, їх технічних характеристик та режимів роботи:

Опис комбінованих осцилографів Tektronix серії MDO4000C (російською) (46 стор.; 3 МБ)

А тут можна знайти наші поради та іншу корисну інформацію на цю тему:

Як швидко вибрати осцилограф – критерії вибору, типові застосування та популярні моделі

Порівняння осцилографів зі смугою пропускання 500 МГц

Технологія цифрового люмінофора DPO в осцилографах – принцип роботи, приклади застосування

Пасивні пробники напруги для осцилографів

Як купити обладнання дешевше – знижки, спеціальні ціни, демо та б/в прилади

Для спрощення процесу вибору осцилографа, Ви можете скористатися нашим досвідом та рекомендаціями. У нас більше 20 років практичного досвіду поставок і ми відразу зможемо відповісти на багато питань щодо моделей, опцій, термінів поставки, цін та знижок. Це збереже Ваш час та гроші. Для цього просто зателефонуйте нам або напишіть нам по E-mail і ми з радістю відповімо на Ваші запитання.

Схожі серії та моделі