Серія зварювальних апаратів для оптоволокна Fujikura 42S

Новинка Топ продажів
Зварювальні апарати для оптоволокна Fujikura 42S

Короткий опис серії

Серія недорогих японських зварювальних апаратів Fujikura 42S ідеально підходить для мереж доступу, PON, FTTx, СКС та місцевих оптоволоконних ліній зв'язку. Всі апарати цієї серії вирівнюють (зводять) волокна за допомогою активних (рухомих) V-подібних канавок, що забезпечує відмінні характеристики: середні втрати на зварюванні становлять 0,03 дБ для одномодового волокна та 0,01 дБ для багатомодового. Апарати серії Fujikura 42S невибагливі та надійні, стабільно працюють при низькій температурі, жарі, вологості та вітрі. Термін служби навіть у найжорсткіших умовах перевищує 10 років.

Серія Fujikura 42S включає три моделі, які відрізняються сколювачем та цільовим регіоном. Модель (комплект) Fujikura 42S Plus постачається з автоматичним Bluetooth сколювачем CT50 та додатковими аксесуарами. Модель (комплект) Fujikura 42S Standard постачається з класичним сколювачем CT16. Модель Fujikura 45S призначена для американського регіону, в Україні не продається та не обслуговується. Детальні відмінності моделей серії дивіться в інтерактивній таблиці. Повний опис усіх характеристик можна завантажити нижче на цій сторінці в розділі Документація.

Всі моделі серії

Серія Fujikura 42S складається із трьох моделей, представлених у цій інтерактивній таблиці. Щоб переглянути всі характеристики певних моделей, додайте їх у порівняння.

Основні характеристики моделей серії Fujikura 42S
Модель
Втрати на зварюванні SM
Втрати на зварюванні MM
Час зварювання
Час термоусадки
Ресурс акумулятора
Ресурс електродів
Сколювач у комплекті
Новинка
Топ продажів
0,03 дБ 0,01 дБ 6 сек 16 сек 230 зварювань 6 000 зварювань Fujikura CT50
Новинка
0,03 дБ 0,01 дБ 6 сек 16 сек 230 зварювань 6 000 зварювань Fujikura CT16
Рекомендована заміна: Fujikura 42S Plus
45S
0,03 дБ 0,01 дБ 6 сек 16 сек 230 зварювань 6 000 зварювань Без сколювача

Висока якість зварювання

Всі апарати Fujikura 42S оснащені технологією Active Fusion Control. Ця технологія забезпечує високу якість зварювання за мінливих умов навколишнього середовища, різного ступеня зносу електродів і великих кутах сколу волокон. На цьому скріншоті показана пара волокон безпосередньо перед зварюванням, у правого волокна поганий кут сколу (4 градуси).

Пара волокон перед зварюванням на екрані Fujikura 42S
Аналіз кутів сколу волокон перед зварюванням та оптимізація параметрів.

Технологія Active Fusion Control проаналізувала кути сколу волокон та підлаштувала параметри зварювання таким чином, щоб компенсувати вплив поганого сколу у правого волокна на результуючі втрати. Як бачите, оціночні втрати після зварювання становили лише 0,02 дБ.

Пара волокон після зварювання на екрані Fujikura 42S
Втрати після зварювання волокна з кутом сколу 4 градуси становили лише 0,02 дБ.

Зварювальні апарати серії Fujikura 42S прямо в процесі зварювання аналізують яскравість дуги, коригуючи її потужність і тривалість, що допомагає компенсувати вплив зносу електродів і умов навколишнього середовища. Також аналіз яскравості дуги допомагає апарату більш точно розрахувати втрати на зварному з'єднанні, що з'являються на екрані відразу після зварювання.

Управління сколювачем

За допомогою Bluetooth до апаратів серії Fujikura 42S може бути підключений один або два автоматичні сколювачі Fujikura CT50. Після першого сполучення апарату та сколювача, пристрої запам'ятовують налаштування та їх зв'язок автоматично відновлюється при кожному включенні. Ця функція дозволяє апарату вести статистику кількості сколів волокна на кожному положенні ножа, а також автоматично повертати ніж сколювача в наступне робоче положення на підставі аналізу кута сколу та його форми.

У міру зношування ножа сколювача, кут скола волокна і його форма починають погіршуватися. На цьому графіку показана типова статистика появи поганих сколів у процесі зношування певного положення ножа. На горизонтальній осі показано кількість виконаних сколів, а на вертикальній осі показано кут кожного скола. Погані сколи відзначені жовтими та червоними вертикальними лініями.

Статистика поганих сколів при зносі ножа сколювача
У процесі зносу ножа сколювача кількість поганих сколів різко зростає.

Регулярна поява великого кута сколу (3,9 градусів у правого волокна на скріншоті нижче) або нерівної форми сколу – це вірна ознака зношування поточного положення ножа або його забруднення. Апарат безперервно аналізує обидва показники і коли це буде необхідно, автоматично передасть команду сколювачу повернути ніж у наступне робоче положення. Якщо Вам хочеться самому вирішувати, коли повертати ножа, то в налаштуваннях апарата можна переключити автоматичний поворот на просту підказку.

Ілюстрація автоматичного повороту ножа сколювача Fujikura CT50
Зварювальний апарат аналізує якість всіх сколів і може автоматично повертати ніж сколювача Fujikura CT50.

Робота з двома волокнами

При використанні зварювальних апаратів серії Fujikura 42S можна очищати від лаку, сколювати і встановлювати в апарат відразу два оптичні волокна. Для цього стрипер Fujikura SS05 містить два однакові отвори для волокон з діаметром захисного покриття 0,25 мм. Сколювач Fujikura CT50 з майданчиком AD-16A може одночасно сколоти відразу два волокна. А конструкція затискачів апарату дозволяє закрити їх одним рухом, просто натиснувши пальцями на їхні краї.

Очищення, сколювання та встановлення пари оптичних волокон у Fujikura 42S
Одночасне очищення, сколювання та встановлення в зварювальний апарат пари оптичних волокон.

На цій фотографії показаний автоматичний сколювач Fujikura CT50 з майданчиком AD-16A, в яку встановлена пара волокон у буфері 0,25 мм. Їх можна сколити одним рухом і відразу перенести в зварювальний апарат. Такий підхід суттєво економить час.

Сколювач Fujikura CT50 з майданчиком AD-16A
Сколювання пари оптичних волокон за допомогою сколювача Fujikura CT50.

На цій фотографії показана пара оптичних волокон, яку після сколювання встановили в зварювальний апарат одним рухом. Закрити затискачі апарату можна не торкаючись їх, а просто одночасно натискаючи пальцями на майданчики, розташовані по краях затискачів.

Установка пари оптичних волокон у Fujikura 42S
Встановлення пари оптичних волокон та закриття затискачів за допомогою одночасного натискання на майданчики.

Універсальні затискачі

В апаратах серії Fujikura 42S використовуються універсальні затискачі CLAMP-S35A, які підходять для більшості видів оболонки оптоволокна: захисний лак 0,25 мм, пігтейли 0,9 мм (звичайний буфер), патчкорди в оболонці 2 та 3 мм, Drop Cable (локшина). Для комфортної роботи з пігтейлами у вільному буфері 0,9 мм випускається спеціальна модифікація затискачів зі збільшеним зусиллям притискування: CLAMP-S35B. Ці додаткові затискачі входять до комплектації Fujikura 42S Plus.

Затискачі апарату кріпляться одним гвинтом і легко знімаються. Наприклад, можна залишити один універсальний затискач, а другим встановити затискач для роботи з пігтейлами у вільному буфері. На цій фотографії якраз показано таку конфігурацію. Праворуч встановлений стандартний універсальний затискач CLAMP-S35A, а зліва затискач для вільного буфера CLAMP-S35B, на якому видно додатковий виступ для збільшення тиску на буфер, що не дає йому прослизати.

Затискачі CLAMP-S35B та CLAMP-S35A в апараті Fujikura 42S
Можна встановити один затискач для вільного буфера CLAMP-S35B (ліворуч), а другий універсальний затискач CLAMP-S35A (праворуч).

У конструкцію затискачів апаратів Fujikura 42S вбудовано невеликі допоміжні фіксатори волокон. Після зварювання, коли затискачі відкриваються, ці фіксатори залишаються на місці та акуратно притримують зварене волокно, щоб воно не вискакувало. Коли Ви починаєте піднімати волокно, щоб відцентрувати термозбіжну гільзу, фіксатори легко піднімаються.

У будь-який час можна закріплювати та відкріплювати ці додаткові фіксатори до відповідного затискача. Можна зробити так, що після відкривання затискачів залишиться зафіксованим лише ліве, або тільки праве волокно або взагалі відключити цю функцію.

Додаткові фіксатори у затискачах апарата Fujikura 42S
Затискачі містять невеликі додаткові фіксатори для утримання волокна після зварювання.

По краях кришки апарата розташовані два механічні перемикачі, за допомогою яких можна зробити так, щоб при відкритті кришки відразу відкривалися затискачі оптоволокна. Перемикачі незалежні один від одного, тому можна відкривати обидва затискачі, тільки один затискач або залишати затискачі закритими.

Перемикач для відкриття затискачів апарата Fujikura 42S
Для швидкого відкриття затискачів оптоволокна використовуються перемикачі, вбудовані в кришку апарата.

Відстань від краю затискача до електродів апарата Fujikura 42S дорівнює 30 мм, що дозволяє одним рухом центрувати на волокні стандартну термозбіжну гільзу шириною 60 мм перед поміщенням її в піч для термоусадки. Це заощаджує дорогоцінний час зварювальника.

Центрування захисної гільзи в апараті Fujikura 42S
Дизайн затискачів дозволяє одним рухом центрувати захисну гільзу 60 мм.

Покращений кейс

Традиційно всі апарати компанії Fujikura поставляються у зручному та надійному транспортувальному кейсі жовтого кольору. Кейс серії 42S влаштований таким чином, що можна працювати з апаратом, просто відкривши верхню кришку кейсу. При цьому забезпечується нормальний доступ до апарату та є можливість розміщення необхідних зварювання аксесуарів на поверхні монтажного столика.

Апарат серії Fujikura 42S у кейсі для транспортування
Можна працювати з апаратами серії Fujikura 42S, просто відкривши кришку транспортувального кейсу.

Ще один спосіб організації робочого місця полягає у використанні знімного монтажного столика, який можна вийняти з кейсу і розташувати на будь-якій поверхні. Зовнішній вигляд столика із закріпленим на ньому апаратом показано на цій фотографії.

Монтажний столик із закріпленим апаратом серії Fujikura 42S
Зовнішній вигляд монтажного столика із закріпленим апаратом серії Fujikura 42S.

Документація та корисні матеріали