У чому різниця між моделями сколювачів оптичних волокон Fujikura?

У чому різниця між моделями сколювачів оптичних волокон Fujikura? Яку модель вибрати? Питання та відповіді.

 

Короткий вступ

Пропоновані комплектації зварювальних апаратів Fujikura 80S, 62S, 22S і 12S комплектуються одним із двох сколювачів: CT-30A або CT-06A. Крім цих двох моделей сколювачів, також випускається проста та дешева модель: CT-02. На цій сторінці докладно розказано про відмінності між цими моделями, а також наводяться відповіді на питання, що часто задаються нам.

 

Загальна інформація про сколювачі оптичних волокон Fujikura

Японська компанія Fujikura зараз випускає три моделі сколів, які відрізняються вартістю, точністю кута сколу та рівнем автоматизації процесу сколу.

Старша модель: Fujikura CT-30A відрізняється точним кутом сколу (похибка 0,5 градуса), повністю автоматичним режимом роботи (при натисканні на кришку сколювача відбувається скол волокна і одночасно обрізок волокна затягується в бічний контейнер для обрізків), великим ресурсом змінного ножа (вистачає на 48 000 сколів) та надійним японським механізмом (термін служби перевищує 10 років). Цей сколювач є ідеальним варіантом для середніх та великих обсягів робіт, а також для тих випадків, де основне значення має якість та зручність роботи, а не мінімальна ціна.

Середня модель: Fujikura CT-06A відрізняється точним кутом скола (похибка 0,5 градуса), напівавтоматичним режимом роботи (при натисканні на кришку сколювача відбувається скол волокна, після цього треба провернути ручку для того, щоб обрізок волокна потрапив у бічний контейнер), великим ресурсом змінного ножа (вистачає на 48 000 сколів) та надійним японським механізмом (термін служби перевищує 10 років). Вартість сколівця CT-06A практично вдвічі менша ніж у CT-30A, що робить сколіватель CT-06A ідеальним вибором для середніх і малих обсягів робіт, а також для тих випадків, де низька ціна має велике значення.

Молодша модель: Fujikura CT-02 - це найдешевший сколювач з похибкою кута сколу 1 градус і невеликим ресурсом змінного ножа (одного ножа вистачає на 1000 сколів). Призначений для малих обсягів робіт, а також неперіодичних робіт (наприклад, ремонтних з використанням не зварного, а механічного з'єднання волокон).

У кожній із трьох моделей сколювачів використовуються змінні ножі, які при вичерпанні свого ресурсу можуть бути замінені самим власником. Сколювальник не потрібно відправляти в сервісний центр для заміни ножа.

 

Порівняння сколювачів для оптоволокна за рівнем цін

Для наочності, на малюнку нижче показані всі три сколювальні речовини із зазначенням рівня їх цін, а також середньої кількості сколів на місяць. Якщо Вам необхідна докладна інформація за цінами або технічна консультація щодо вибору оптимального сколювача, просто зателефонуйте нам або напишіть нам по E-mail і ми з радістю відповімо на Ваші запитання.

Розподіл моделей сколювачів Fujikura з урахуванням рівня ціни та приблизної інтенсивності їх використання
Розподіл моделей сколювачів Fujikura з урахуванням рівня ціни та приблизної інтенсивності їх використання.

 

Запитання та відповіді щодо сколювачів оптичних волокон Fujikura

Запитання: Що означає "середнє число сколів на місяць" на зображенні вище? А якщо у мене сколювальник CT-06A, але з'явиться робота, де потрібно буде дуже багато колоти? Що має якесь конструктивне обмеження за кількістю сколів?

Відповідь: У сколів Fujikura немає жодного обмеження на кількість сколів, єдине обмеження - це знос змінного ножа. Змінюєте ніж і можна колоти скільки завгодно. На малюнку вище "середнє число сколів на місяць" означає приблизний рівень, при якому досягається оптимальне відношення ціни сколів до швидкості та зручності роботи з ним.

 

Запитання: Якщо порівняти характеристики, то сколювачі CT-30A і CT-06A однакові, різниця тільки в тому, що у CT-06A треба провернути ручку, щоб усунути обрізок волокна в контейнер. А ціна цих двох моделей відрізняється майже вдвічі. Невже така різниця за ціною тільки через цю ручку чи щось ще про що не пишуть?

Відповідь: Крім ручки та невеликої різниці в габаритах, інших суттєвих відмінностей у роботі немає. Модель CT-06A включає оптимальний набір характеристик, який можна купити в цьому ціновому діапазоні, а модель CT-30A додатково забезпечує максимальну швидкість роботи (за додаткові гроші).

 

Запитання: Чому зварювальні апарати Fujikura 80S, 62S, 22S і 12S у комплектації Plus комплектуються сколювачем CT-30A, а в комплектації Standard скалувачем CT-06A?

Відповідь: Комплектація Plus призначена для тих, хто хоче купити максимальний комплект і включає крім старшої моделі CT-30A ще кілька додаткових аксесуарів для зварювального апарату, що забезпечують максимальну універсальність в роботі. Комплектація Standard призначена для тих, хто хоче купити надійний апарат з відмінними характеристиками, але за менші гроші, тому до неї входить сколів CT-06A.

 

Запитання: У моделі сколювача Fujikura CT-30A є три різновиди: CT-30A, CT-30B та CT-30. Так само є три різновиди моделі CT-06A, а саме: CT-06A, CT-06B та CT-06. У чому різниця між ними?

Відповідь: На сколювачах CT-30A та CT-06A встановлена знімна планка з лінійкою та притиском, на яку укладається волокно (модель планки AD-30A). Якщо цю планку-лінійку відкрутити, то вийдуть сколювачі модифікації CT-30 і CT-06, які використовуються спільно з знімними тримачами волокна серії Fujikura FH-60. Якщо замість планки з лінійкою AD-30A встановити на сколювач планку AD-30B, яка забезпечує фіксовану довжину сколу 16 мм., то вийдуть сколювачі модифікації CT-30B і CT-06B (які рідко використовуються, тому що всі воліють працювати або з планкою- лінійкою або зі знімними утримувачами FH-60).

 

Запитання: Навіщо потрібні знімні утримувачі волокна серії Fujikura FH-60? У яких випадках є сенс їх використати? Які переваги вони надають?

Відповідь: Знімні тримачі використовуються так: зачищене волокно затискається в тримачі, потім тримач встановлюється в сколювальник, волокно сколюється, сколоте волокно разом із власником переноситься у зварювальний апарат, аналогічно надаємо з другим волокном, після цього проводимо зварювання. Для різного типу оболонки волокна (голе волокно, пігтейл, патчкорд, дропкабель) використовуються різні моделі власників. Основна перевага знімних тримачів - це точне збереження довжини сколу при перенесенні волокна зі сколювача в апарат (при установці волокна в апарат не потрібно прицілюватися). Це зручно для новачків, які ще не призвичаїлися швидко і точно встановлювати волокна в апарат. Крім того, знімні тримачі використовуються при віконці оптичного кабелю за допомогою конекторів Fujikura FuseConnect, що підварюються.